,
14. ledna. 2008

Pupova jízda – 17. ledna

V lednu 2008 uplynou dva roky od tragické smrti Jana „Pupa“ Bouchala , významného propagátora městské cyklistiky. Při cestě domů z práce jej jedoucího na kole srazil automobil.

Vzpomínková akce proběhne ve čtvrtek 17. ledna 2008.

V 17:45 odstartuje z náměstí Jiřího z Poděbrad pravidelná pražská cyklojízda http://www.cyklojizdy.cz/ , která bude směřovat do Sněmovní 7. Odtud v 18:30 vyrazí cyklistický průvod, který bude kopírovat poslední cestu Jana Bouchala z práce domů.

V 19:00 hodin se cyklisté i pěší shromáždí na místě tragické dopravní nehody – nebezpečné křižovatce na Nábřeží kapitána Jaroše. Nechcete-li se zúčastnit cyklojízdy, můžete se ke vzpomínce připojit až na místě tohoto setkání.

Setkání s přáteli proběhne následně v Bulva baru (Podplukovníka Sochora 33, Praha 7). Vystoupí Cyril Babel Reggae.

Pozvánky

Cyklojízda Horní Počernice -> Štěrboholy
07.07. | 18:00
Václav Kříž a Petr Uzel, kteří mají na starosti zlepšování cyklistické dopravy v oblasti od Hloubětína do Horních Počernic (Praha 14 a 20) Vás zvou na vzpomínku událostí z Prusko-rakouských válek během cyklojízdy ze Chval do Štěrbohol (a zpět). Sraz je ve čtvrtek 7.7. v 18 hodin u památníku na náměstíčku u zastávky MHD Chvaly mezi Stoliňskou a Březeckou ulicí. Ve Štěrboholích je domluven historický výklad místního kronikáře.
2046