, , , , , ,
22. Červenec. 2010

Výzva k festivalu Zažít město jinak 2010

V září tohoto roku proběhne už PÁTÝ ročník pouličního happeningu Zažít město jinak. Celodenní slavnost v ulicích Prahy 2 i Velká podzimní cyklojízda. Zapojte se i vy! Sbíráme náměty. Přijeďte se svým stánkem, rezervujte si místo pro svou pouliční performanci, buďte toho všeho součástí. Festivalem Zažít město jinak se hlásíme k Evropskému týdnu mobility, který propaguje myšlenky udržitelného rozvoje a ekologicky šetrných forem dopravy v celé Evropě.

Během tohoto dne proměníme několik ulic, jindy zaplněných automobily, v bulvár či korzo přívětivé pro pěší a cyklisty, inspirující k procházení, setkávání, zábavě a zažití jiného pocitu z pražských ulic, než jsou jen dopravní zácpy a chodníky obložené zaparkovanými auty. Po úspěšných realizacích Dne bez aut na Smetanově nábřeží v letech 2007 a 2008 a v ulicích Jugoslávská a Londýnská v roce 2009 se letos rozprostřeme v ještě větší části Vinohrad. Velká podzimní cyklojízda bude startovat a končit v tomto prostoru.

Jak to vypadalo loni? Reportáž Zažít město jinak 2009

Za podpory radnice Prahy 2 a pod záštitou paní starostky Černochové se bude akce konat v prostoru ulic Jugoslavská, Rumunská, Londýnská, Americká, Belgická, včetně části Náměstí Míru a Tylova náměstí. V celé této oblasti bude v sobotu 25. 9. od 10:00 do 20:00 omezena automobilová doprava tak, abychom mohli vytvořit pěší odpočinkovou zónu přátelskou pro chodce, cyklisty a rodiny s dětmi, i pro autorská čtení, rukodělné a umělecké dílny, kulturní představení a všelicos jiného… Kavárny a restaurace budou servírovat kávu a občerstvení na chodník. V odbočovacím pruhu možná vznikne galerie. Představí se místní školy a firmy, ale i partneři z řad výrobců a distributorů jízdních kol, módních tvůrců, výrobců venkovního nábytku…

Zažít město jinak je experiment ve využití veřejného prostoru. Zajímá nás, jak byste netradičně uvolněný prostor dokázali využít vy a s jakými nápady a iniciativami přijdete. Co v něm nakonec vznikne. Bude to venkovní piknik s přáteli, ukázka pouličního umění, hra pro děti nebo výstava pod širým nebem? Vaši aktivitu rádi zahrneme do programu akce Zažít město jinak a pomůžeme Vám vytvořit podmínky pro její uskutečnění.

Pokud vás naše záměry zaujaly a máte chuť podílet se na proměně pražských ulic, uvítáme vaši účast, spolupráci, nápady, příspěvky a kontakty na další potenciální partnery.

Vyzýváme vás k předkládání nápadů a návrhů, kterými chcete obohatit akci Zažít město jinak a přispět k oživení vinohradského korza, které společně vytvoříme alespoň na jeden den.

Nabídky a návrhy zasílejte do 12. září na email:
jakub.hradilek(zavinac)auto-mat.cz

Nabízíme:

  • Atraktivní prostor
  • Zařazení do programu na tištěné materiály a web
  • Možnost pouličního prodeje
  • V omezené míře zajišťujeme i technické zázemí
  • Odhadujeme účast 5000 návštěvníků

Očekáváme:

  • Kreativní využití nabízeného prostoru
  • Eko přístup – minimalizace obalů a odpadů, papír, bioplast a podobně
  • Dáváme přednost prodeji vlastních výrobků, bio a fair trade…
  • Zdržení se propagace politických stran a náboženských hnutí

Pozvánky

viden02
Seminář: Aktualizovaná TP 179
30.05. | 17:00-19:00
Odborný seminář Cyklisté sobě
Technické podmínky 179 jsou hlavním doporučujícím vodítkem pro dobrý návrh cyklotras. Na jaře 2017 bude schválena jejich aktualizace, která by měla výrazně usnadnit zřizování kvalitních cykloopatření, včetně například vyjasnění pravidel pro zřizování cykloobousměrek. TP 179 představí autor aktualizace, Ing. Arch. Tomáš Cach. Seminář je vhodný zejména pro projektanty a specialisty vyjadřující se k projektům cykloopatření.
2046