, , , , , , ,
10. září. 2010

40 opatření pro Prahu

Volební programy politických stran jsou často hodně obecné a vzdálené realitě. Proto jsme se rozhodli vstoupit do předvolebního dění s nabídkou konkrétních opatření, která podle našeho soudu zkvalitní život v Praze. Pokud se jimi politici nechají inspirovat a zařadí je do svých programů, podaří se nám přispět ke zlepšení podmínek k životu v Praze a postoupíme o krok vpřed při naplňování poslání Auto*Matu.

Naše kuchařka sestává ze 40 dobrých ingrediencí, ze kterých může vařit opravdu každý. Připravili jsme je ve spolupráci s odborníky a pokusili jsme se do nich promítnout naše dlouholeté zkušenosti s pohybem po městě a výsledky mnoha odborných i laických debat. Naši kuchařku a celý projekt k volbám 2010 podpořila surovinovou základnou Nadace OSF.

Pozvánky

Exkurze po cykloobousměrkách v Karlíně
31.05. | 17:00
Vážené dámy a pánové,dovoluji si vás pozvat na exkurzi po karlínských cykloobousměrkách v situaci, kdy se zde rozhoduje o velkých změnách dopravního režimu. Na místě budeme moci nahlédnout do aktuálního projektu úprav dopravního značení a diskutovat o něm. K předběžnému studiu doporučuji následující materiály: - článek k aktuálnímu rušení cykloobousměrek na Prahou na kole:http://prahounakole.cz/…/praha-8-vydala-stanoveni-rusici-p…/ - hlavní probélm Karlína je nelegální parkování, které, překvapivě, by modré zóny měly eliminovat, a pak budou cko bezproblémové:http://prahounakole.cz/…/cykloobousmerky-vkarline-jak-fung…/ - Obecně jsou cykloobousměrky bezpečné: http://prahounakole.cz/…/cykliste-v-protismeru-prehnane-ob…/ - rakouská norma pro cykloobousměrky: http://prahounakole.cz/…/infrastruktura-pro-kola-2-cykloob…/ - vykonstruované zhoršení bezpečnosti provozu od TSK: http://www.auto-mat.cz/…/pravda-o-zklidneni-karlina-lepsi-…/Exkurze začne v úterý 31. května v 17 hodin na stanici metra Křižíkova. Exkurze bude pěší s přesunem tramvají (který je možné alternativně realizovat na kole). Exkurzi pořádá iniciativa Cyklisté sobě ve spolupráci s Auto*Matem.Omlouvám se, že jsem pozvánku neposlal dřív, strávil jsem teď ale několik dnů v Nizozemsku a sledoval, jak tam mají dělané cykloobousměrky. Děkuji a v případě zájmu prosím o potvrzení účasti,s pozdravem, Vratislav Filler
Stránka události na Facebooku.
2046