27. Duben. 2012

Do práce na kole pojedou zaměstnanci desítek firem, další přibývají

PRAHA – Zaměstnanci desítek organizací a firem už vytvořili přes tři sta cyklotýmů a hlásí se ke kampani „Do práce na kole“ (1). Brzy se přesvědčí, že každodenní cesta do zaměstnání se může změnit z čekání v dopravní zácpě v příjemný zážitek. Iniciativa Auto*Mat prodloužila registrace. Na webu www.dopracenakole.cz je přijímá až do 4. května. Účastníci kampaně mohou vyhrát městské kolo, cyklistické brašny a doplňky, vstupenky do divadel, sportovních center a další ceny (2). Firmy, jež vytvoří pracovníkům k dojížďce dobré podmínky, soupeří o titul „Cyklozaměstnavatel roku“.

„Pro účastníky jsme připravili opravdu zajímavé ceny,“ říká manažerka kampaně „Do práce na kole“ z iniciativy Auto*Mat Iva Nevečeřalová. „Za pravidelnou dojížďku mohou vyhrát například cyklobrašny, slevu 50 % na legendární skládací kolo Brompton nebo vstupenky do divadel,“ dodává. Výherce budou každý týden losovat moderátoři Radia City. Šanci na některou z cen má každý, kdo pojede do práce na kole aspoň tři dny v týdnu.

Organizátoři věří, že obyvatelé českých a moravských měst objeví kouzlo cestování na jízdním kole a zažijí, že na kratší cesty je kolo rychlejší než jízda autem. K dnešnímu dni se ke kampani přihlásilo 1 057 lidí rozdělených do 363 dvou až pětičlenných cyklotýmů v Praze, Brně, Pardubicích a Liberci. Další zájemci se mohou registrovat až do 4. května. V rámci registrace získají zdarma tričko s motivem kampaně od firmy Čoromoro.cz

Zaměstnanci budou soutěžit i v dalších kategoriích. Nejkreativnější tým získá od Velvyslanectví švédského království unikátní cykloairbag. „Cyklozaměstnavatel roku“ vyhraje dámské městské kolo Anita Bruschetta Donna V3 od obchodu Cyklospeciality.cz. Luxusní kolo City cruiser Johnny Loco v barvách aerolinek KLM od Velvyslanectví Nizozemského království je hlavní cenou v kategorii o nejoblíbenější fotku z kampaně.

Kampaň podporuje velvyslanec Nizozemského království v ČR Jan C. Henneman, který v Praze jezdí na svém skládacím kole. Na kávu s velvyslancem Hennemanem zve brněnský partner soutěže Nadace Partnerství, a to 27. května ve 13.45 v kavárně Spolek v Brně.

Své týmy do soutěže vysílá například ČSOB a Komerční banka, Siemens, AXA, ČEZ, IBM, mobilní operátoři O2, T-Mobile a Vodafone, Nemocnice na Homolce, advokátní kanceláře, architektonická studia a několik ministerstvech a úřadů. Kampaň se koná pod záštitou primátora hlavního města Bohuslava Svobody. Vedle diplomatů a politiků ji podporují osobnosti kulturního a společenského života, například herec Kryštof Hádek (3).

Jezděte do práce na kole, soutěžte a vyhrajte!
www.dopracenakole.cz

Přílohy:

1) Podrobnosti o kampani

2) Ceny pro vítěze soutěžních kategorií a vylosované účastníky

V Praze:

Pravidelná dojížďka Do práce na kole
• sleva 50% na legendární skládací kolo Brompton od obchodu Anglická legenda
• 1x cyklobrašna Ortlieb Downtown od obchodu Azub
• 2x cyklobrašna do města Profex od Auto*Matu
• 2×5 vstupenek na červnová představení Divadla Archa
• 5x vstupenka na libovolné červnové představení v Divadle Ponec na sezonu 2012/2013
• 2×5 setů designových blikaček Bookman od fixed gear obchoduFunbikes
• 2×5 vstupenek do Lanového centra Proud
• dárkový poukaz v hodnotě 2500,- na designovou cyklomódu od ateliéru Segrasegra
• bezplatný servis kol pro všechny z týmu v žižkovském Bicyklu

Nejkreativnější tým
• unikátní švédský cykloairbag/helma Hövding od švédského velvyslanectví
• 5x designové tričko Pedal Project + unikátní PP Mag

Cyklozaměstnavatel roku 2012
• dámské městské kolo Anita Bruschetta Donna V3 od obchodu Cyklospeciality.cz
• grafické materiály Cyklozaměstnavatel roku a oprávnění je používat ve firemní komunikaci

Cykloopatření pro Prahu
• poukaz na 2 páry designových bot Botas 66 od 66 gallery
• designová dětská helma Nutcase Little Nutty od Auto*Matu a Ginger Ninjas
• Nejoblíběnější fotka z kampaně Do práce na kole
• luxusní city cruiser Johnny Loco v barvách aerolinek KLM od Nizozemského velvyslanectví

Ceny pro Brno

Ceny pro Liberec7

3) Kampaň „Do práce na kole“ podporují osobnosti

Pozvánky

viden02
Seminář: Aktualizovaná TP 179
30.05. | 17:00-19:00
Odborný seminář Cyklisté sobě
Technické podmínky 179 jsou hlavním doporučujícím vodítkem pro dobrý návrh cyklotras. Na jaře 2017 bude schválena jejich aktualizace, která by měla výrazně usnadnit zřizování kvalitních cykloopatření, včetně například vyjasnění pravidel pro zřizování cykloobousměrek. TP 179 představí autor aktualizace, Ing. Arch. Tomáš Cach. Seminář je vhodný zejména pro projektanty a specialisty vyjadřující se k projektům cykloopatření.
2046