27. dubna. 2012

Do práce na kole pojedou zaměstnanci desítek firem, další přibývají

PRAHA – Zaměstnanci desítek organizací a firem už vytvořili přes tři sta cyklotýmů a hlásí se ke kampani „Do práce na kole“ (1). Brzy se přesvědčí, že každodenní cesta do zaměstnání se může změnit z čekání v dopravní zácpě v příjemný zážitek. Iniciativa Auto*Mat prodloužila registrace. Na webu www.dopracenakole.net je přijímá až do 4. května. Účastníci kampaně mohou vyhrát městské kolo, cyklistické brašny a doplňky, vstupenky do divadel, sportovních center a další ceny (2). Firmy, jež vytvoří pracovníkům k dojížďce dobré podmínky, soupeří o titul „Cyklozaměstnavatel roku“.

„Pro účastníky jsme připravili opravdu zajímavé ceny,“ říká manažerka kampaně „Do práce na kole“ z iniciativy Auto*Mat Iva Nevečeřalová. „Za pravidelnou dojížďku mohou vyhrát například cyklobrašny, slevu 50 % na legendární skládací kolo Brompton nebo vstupenky do divadel,“ dodává. Výherce budou každý týden losovat moderátoři Radia City. Šanci na některou z cen má každý, kdo pojede do práce na kole aspoň tři dny v týdnu.

Organizátoři věří, že obyvatelé českých a moravských měst objeví kouzlo cestování na jízdním kole a zažijí, že na kratší cesty je kolo rychlejší než jízda autem. K dnešnímu dni se ke kampani přihlásilo 1 057 lidí rozdělených do 363 dvou až pětičlenných cyklotýmů v Praze, Brně, Pardubicích a Liberci. Další zájemci se mohou registrovat až do 4. května. V rámci registrace získají zdarma tričko s motivem kampaně od firmy Čoromoro.cz

Zaměstnanci budou soutěžit i v dalších kategoriích. Nejkreativnější tým získá od Velvyslanectví švédského království unikátní cykloairbag. „Cyklozaměstnavatel roku“ vyhraje dámské městské kolo Anita Bruschetta Donna V3 od obchodu Cyklospeciality.cz. Luxusní kolo City cruiser Johnny Loco v barvách aerolinek KLM od Velvyslanectví Nizozemského království je hlavní cenou v kategorii o nejoblíbenější fotku z kampaně.

Kampaň podporuje velvyslanec Nizozemského království v ČR Jan C. Henneman, který v Praze jezdí na svém skládacím kole. Na kávu s velvyslancem Hennemanem zve brněnský partner soutěže Nadace Partnerství, a to 27. května ve 13.45 v kavárně Spolek v Brně.

Své týmy do soutěže vysílá například ČSOB a Komerční banka, Siemens, AXA, ČEZ, IBM, mobilní operátoři O2, T-Mobile a Vodafone, Nemocnice na Homolce, advokátní kanceláře, architektonická studia a několik ministerstvech a úřadů. Kampaň se koná pod záštitou primátora hlavního města Bohuslava Svobody. Vedle diplomatů a politiků ji podporují osobnosti kulturního a společenského života, například herec Kryštof Hádek (3).

Jezděte do práce na kole, soutěžte a vyhrajte!
www.dopracenakole.net

Přílohy:

1) Podrobnosti o kampani

2) Ceny pro vítěze soutěžních kategorií a vylosované účastníky

V Praze:

Pravidelná dojížďka Do práce na kole
• sleva 50% na legendární skládací kolo Brompton od obchodu Anglická legenda
• 1x cyklobrašna Ortlieb Downtown od obchodu Azub
• 2x cyklobrašna do města Profex od Auto*Matu
• 2×5 vstupenek na červnová představení Divadla Archa
• 5x vstupenka na libovolné červnové představení v Divadle Ponec na sezonu 2012/2013
• 2×5 setů designových blikaček Bookman od fixed gear obchoduFunbikes
• 2×5 vstupenek do Lanového centra Proud
• dárkový poukaz v hodnotě 2500,- na designovou cyklomódu od ateliéru Segrasegra
• bezplatný servis kol pro všechny z týmu v žižkovském Bicyklu

Nejkreativnější tým
• unikátní švédský cykloairbag/helma Hövding od švédského velvyslanectví
• 5x designové tričko Pedal Project + unikátní PP Mag

Cyklozaměstnavatel roku 2012
• dámské městské kolo Anita Bruschetta Donna V3 od obchodu Cyklospeciality.cz
• grafické materiály Cyklozaměstnavatel roku a oprávnění je používat ve firemní komunikaci

Cykloopatření pro Prahu
• poukaz na 2 páry designových bot Botas 66 od 66 gallery
• designová dětská helma Nutcase Little Nutty od Auto*Matu a Ginger Ninjas
• Nejoblíběnější fotka z kampaně Do práce na kole
• luxusní city cruiser Johnny Loco v barvách aerolinek KLM od Nizozemského velvyslanectví

Ceny pro Brno

Ceny pro Liberec7

3) Kampaň „Do práce na kole“ podporují osobnosti

Pozvánky

Exkurze po cykloobousměrkách v Karlíně
31.05. | 17:00
Vážené dámy a pánové,dovoluji si vás pozvat na exkurzi po karlínských cykloobousměrkách v situaci, kdy se zde rozhoduje o velkých změnách dopravního režimu. Na místě budeme moci nahlédnout do aktuálního projektu úprav dopravního značení a diskutovat o něm. K předběžnému studiu doporučuji následující materiály: - článek k aktuálnímu rušení cykloobousměrek na Prahou na kole:http://prahounakole.cz/…/praha-8-vydala-stanoveni-rusici-p…/ - hlavní probélm Karlína je nelegální parkování, které, překvapivě, by modré zóny měly eliminovat, a pak budou cko bezproblémové:http://prahounakole.cz/…/cykloobousmerky-vkarline-jak-fung…/ - Obecně jsou cykloobousměrky bezpečné: http://prahounakole.cz/…/cykliste-v-protismeru-prehnane-ob…/ - rakouská norma pro cykloobousměrky: http://prahounakole.cz/…/infrastruktura-pro-kola-2-cykloob…/ - vykonstruované zhoršení bezpečnosti provozu od TSK: http://www.auto-mat.cz/…/pravda-o-zklidneni-karlina-lepsi-…/Exkurze začne v úterý 31. května v 17 hodin na stanici metra Křižíkova. Exkurze bude pěší s přesunem tramvají (který je možné alternativně realizovat na kole). Exkurzi pořádá iniciativa Cyklisté sobě ve spolupráci s Auto*Matem.Omlouvám se, že jsem pozvánku neposlal dřív, strávil jsem teď ale několik dnů v Nizozemsku a sledoval, jak tam mají dělané cykloobousměrky. Děkuji a v případě zájmu prosím o potvrzení účasti,s pozdravem, Vratislav Filler
Stránka události na Facebooku.
2046