,
17. Leden. 2013

Pupův pomník již na jaře! Děkujeme, že jste přispěli!

(Aktualizováno 30.1.) Unikátní Pupův pomník od Krištofa Kintery už na jaře ozdobí Nábřeží Kapitána Jaroše. Auto*Mat na něj u příležitosti tradiční Pupovy cyklojízdy uspořádal veřejnou sbírku na pomník Janu Pupovi Bouchalovi (1975 – 2006) a všem cyklistům, kteří zemřeli v pražských ulicích.  Díky vaší ochotě přispět jsme sbírku naplnili v rekordně krátkém čase. Děkujeme! Její průběh a jména přispěvatelů najdete zdePokud jste nestihli přispět na Bouchalův pomník, můžete podpořit aktivity Auto*Matu.

Od chvíle zbytečné smrti Honzy „Pupa“ Bouchala, jednoho ze zakladatelů Auto*Matu a předního propagátora městské cyklistiky, v lednu 2006 jsme si všichni přáli rekonstrukci nebezpečné křižovatky a připomínku jeho života. To první se loni podařilo, pomník Honzovi stále dlužíme. Projekt získal během let širší kontext a pomník je nyní věnován všem cyklistům, kteří zemřeli v pražských ulicích.

Dílo nazvané Bike to heaven sestává ze stříbrné pouliční lampy s bicyklem jedoucím vzhůru k nebi a otočnými prvky. Autorem je uznávaný sochař Krištof Kintera, dlouholetý městský cyklista a podporovatel Auto*Matu. Iniciativa Auto*Mat, jejíž byl Pup prvním mluvčím, zahájila 17. ledna u příležitosti tradiční lednové Pupovy cyklojízdy na pořízení pomníku veřejnou sbírku. „Národ sobě“ jednadvacátého století. V průběhu ani ne dvou týdnů se na transparentním účtu shromáždilo přes 270 000 Kč. 

Vybrané peníze poslouží k úhradě materiálu, postříbření sloupu, jeho dopravy do Prahy a produkčních nákladů. Krištof Kintera pracuje bez nároku na honorář, kolo věnoval Bajkazyl, zdarma jej opískovali u Štěrby, sloup darovala Kooperativa V.O.D. Uhlířské Janovice a instalaci provede rovněž zdarma Eltodo. Pokud nebude využita celá částka vybraná prostřednictvím sbírky, posledním dárcům peníze vrátíme. Kompletní výpis ze sbírkového účtu zveřejníme v průběhu instalace, tedy až budou známy všechny náklady. Ještě jednou moc děkujeme!

Ti z Vás, kdo přispět nestihli, mohou Pupův odkaz podpořit také příspěvkem na činnost iniciativy Auto*Mat. Pupovo nadšení a přesvědčení i dnes motivuje a přitahuje mnoho lidí. Díky tomu se podařilo za 7 let od jeho smrti vybudovat profesionální organizaci, která má na kontě desítky konkrétních úspěchů při zlepšování kvality života v Praze. Díky podpoře individuálních dárců a dárkyň si Auto*Mat zachovává svou nezávislost a schopnost reagovat na aktuální dění v pražské dopravní a rozvojové politice. Podpořit nás můžete na účet číslo 2400063333/2010. Chcete-li nás podporovat pravidelně, vstupte do Klubu přátel Auto*Matu.

Vizualizace plánovaného pomníku „Bike to heaven“ Krištofa Kintery na nábřeží Kapitána Jaroše: http://media.auto-mat.cz/Ilustra-n-fotky-1182804221/Pup-v-pomn-k

Více informací: http://www.auto-mat.cz/aktivity/kapitana-jarose/#novinky

Pozvánky

viden02
Seminář: Aktualizovaná TP 179
30.05. | 17:00-19:00
Odborný seminář Cyklisté sobě
Technické podmínky 179 jsou hlavním doporučujícím vodítkem pro dobrý návrh cyklotras. Na jaře 2017 bude schválena jejich aktualizace, která by měla výrazně usnadnit zřizování kvalitních cykloopatření, včetně například vyjasnění pravidel pro zřizování cykloobousměrek. TP 179 představí autor aktualizace, Ing. Arch. Tomáš Cach. Seminář je vhodný zejména pro projektanty a specialisty vyjadřující se k projektům cykloopatření.
2046