25. Září. 2017

Sraz vypuštěných duší – protest proti omezování jízdních kol

4. října – náměstí Republiky – Sraz vypuštěných duší

událost ZDE

Přijďte s námi vyjádřit nesouhlas s výrazným omezením jízdy na kole v centru Prahy, které právě připravuje Praha 1. Je to poslední šance, jak věc ovlivnit.

Omezení kol se pravděpodobně schválí 5. října a bude platit od tohoto listopadu v oblasti náměstí Republiky, ulice Na Příkopech, dolního Václavského náměstí a na dalších ulicích od 10 do 17 h.

Naši petici podepsalo už 2300 z vás – přidejte se k nám i ve středu 4.10.! První protestní akce „Průvod vypuštěných duší“ vypadala takhle.

„Vyhánět cyklisty z centra je opravdu nešťastné řešení. Moderní města je tam naopak lákají a staví pro ně bezpečné cyklostezky. V pěších zónách by cyklisté mohli jezdit po vyhrazených koridorech podobně jako v Haagu. Také zde může platit omezení jejich rychlosti, ale ne úplný zákaz. Obojí stávající legislativa umožňuje, snaha Prahy 1 zakázat jízdu na kole kompletně je projevem nezájmu najít funkční řešení,” vysvětluje Vratislav Filler ze spolku Auto*Mat. Více čtěte v přiložené tiskové zprávě.

Pozvánky

viden02
Setkání Cyklisté sobě – cykloobousměrky
24.10. | 17:00 - 19:00
Pravidelné setkání Cyklisté sobě bude 24. října s tématem cykloobousměrek za nových TP 179. Dozvíte se, jak se s nimi pracuje na jednotlivých městských částech. Hostem bude David Horatius z odboru Rozvoje a financování dopravy.Nově se budeme scházet v nových kancelářích Auto*Matu ve Vodičkově ulici 36 (palác Lucerna). Vchod je z Vodičkovy ulice, po 15 metrech vlevo, 2. patro. Parkování kol buď u značky před budovou, nebo v patře, opatrně ale ve výtahu.Těšíme se na vaši návštěvu!
2046