Galasova cyklojízda č.210

Srdečně Vás zvu na Galasovu cyklojízdu č.210 s názvem „Narozeninová Slavíme 8 Let od Založení“ která se koná dne 29.04.2017(Saturday)
Sraz v 10:00 hodin v parku Folimanka(pod Nuselským mostem) Odjezd v 10:30 hodin
Trasa: Park Folimanka , Výtoň, Palackého náměstí, Janáčkovo nábřeží, Újezd, Kampa park , Cihelná, Malostranská, Chotkovy sady, Pražský hrad, Brusnice, Vozovna Střešovice Muzeum MHD, Vojenská Nemocnice, Petřiny, Nádraží Veleslavín, Liboc Divoká Šárka, Koupaliště Šárka , Šárecké údolí, Dolní Šárka, Podbabský přívoz občerstvení Útulna, Papírenská, Výstaviště Holešovice, Štrossmayerovo náměstí , Vltavská, Revoluční, Dlouhá, Masná 20 Vinárna U Lucerny Cíl., Odpočinková místa: Vozovna Střešovice Muzeum MHD, Podbabský přívoz občerstvení Útulna,
V případě pěkného počasí možnost koupání plavky sebou. Cestou uvidíme na Male Straně čůrajicí sochy, Pražský Hrad , MHD muzeum ve Střešovicích. Projedeme Šárecké Údolí. Cestou posedíme ve Vozovně Střešovice , občerstvení Útulna a zakončení ve Vinárně U Lucerny V cíli drobné občerstvení a kus narozeninového dortu a možná i živá muzika harmonika.

Více info zde.

od: 29, 4, 2017 / 10:00
do: 29, 4, 2017
místo: Praha / Folimanka

Pozvánky

Cyklistický mapathon
15.05. | 17:30
Chcete pomoci s vytvářením nejpodrobnější cyklistické mapy Prahy? Mapathon je jedinečnou příležitostí se s mapováním seznámit, naučit se základy, zlepšit své dovednosti anebo pomoci ostatním, kteří se mapovat teprve učí.Prahou na kole a Auto*Mat provozují nejpodrobnější cyklistickou mapu Prahy vystavěnou na veřejných datech OpenStreetMap (OSM). Mapy OSM může editovat a používat kdokoliv, je to taková obdoba Wikipedie mezi mapami. Pražská cyklistická data z OSM tak kromě Mapy Prahou na kole využívají i další cyklistické aplikace - například UrbanCyclers, Rekola, Na kole Prahou, Bikecitizens.net, a řada jiných.Pro správnou a přesnou funkčnost všech těchto aplikací a map je třeba mít co nejkvalitnější data. V případě OSM se jedná o komunitní data tvořená samotnými uživateli. Mnozí již pražská cyklistická data v OSM každý den aktualizují, včetně nás v Auto*Matu a Prahou na kole. Díky Cyklistickému mapathonu se můžete přidat také!
  • Chtěli byste se přiučit něco o práci s OSM a v budoucnu také mapovat přímo z domova?
  • Nebo naopak již editujete a chcete probrat nějaké zapeklité případy?
  • Umíte s OSM pracovat, ale oceníte podněty, co je aktuálně v mapě potřeba zkontrolovat?
  • Provozujete aplikaci založenou na OSM a chtěli byste probrat, co dalšího byste v rámci pražské cyklistické infrastruktury v OSM chtěli mít zmapované?
Pro vás pro všechny je určen první pražský Cyklistický mapathon, který proběhne v pondělí 15. května 2017 od 17:30 v kanceláři Auto*Matu v Bořivojově 108 na pražském Žižkově. (Kousek od zastávky Husinecká nebo Jiřího z Poděbrad, cyklistický stojan na dvoře)Jedná se o první podobné setkání nad cyklistickými daty v OSM; první Cyklistický mapathon bude tedy především informační. Vlastní notebooky se budou hodit, ale nejsou podmínkou. Vítáni jsou začátečníci i pokročilí. Průběh a náročnost mapathonu přizpůsobíme úrovni dorazivších.
2046