Zdroj fotografie: aktualne.centrum.cz

Ole Moesby

Jízdu na kole mám rád, protože si myslím, že je pro mě zdravá. Je určitě zdravější a často i rychlejší než doprava autem. Já osobně nesnáším dopravní zácpy. Zároveň mě jízda na kole dělá šťastnějším. Jsem v bližším kontaktu s lidmi okolo, umožňuje mi to více si odpočinout, než když se musím soustředit na řízení auta.
Jsem zastáncem městské cyklistiky, protože si myslím, že jejím prostřednictví se vytváří lepší prostředí pro život lidí ve městech. Jízda na kole není jen zábava nebo sport. Není to jen záležitost zpoceného těla a vyčerpání. Je to také způsob dopravy pro lidi v normálních civilních šatech, kteří se chtějí přepravit z bodu A do bodu B, a to snadno a rychle.

Proč jsem se rozhodl zúčastnit se cyklojízdy s Auto*Matem? Jsem toho názoru, že jízda na kole je dobrá jak pro lidi, tak pro životní prostředí, ve kterém žijí. Svou účastí na cyklojízdě bych chtěl upozornit na Dánsko jako na národ cyklistů. Jsem šťastný, že mám možnost touto cestou přiblížit lidem v České republice naše dánské zkušenosti s městskou cyklistikou.

Pozvánky

viden02
Setkání Cyklisté sobě – cykloobousměrky
24.10. | 17:00 - 19:00
Pravidelné setkání Cyklisté sobě bude 24. října s tématem cykloobousměrek za nových TP 179. Dozvíte se, jak se s nimi pracuje na jednotlivých městských částech. Hostem bude David Horatius z odboru Rozvoje a financování dopravy.Nově se budeme scházet v nových kancelářích Auto*Matu ve Vodičkově ulici 36 (palác Lucerna). Vchod je z Vodičkovy ulice, po 15 metrech vlevo, 2. patro. Parkování kol buď u značky před budovou, nebo v patře, opatrně ale ve výtahu.Těšíme se na vaši návštěvu!
2046