Zdroj fotografie: aktualne.centrum.cz

Ole Moesby

Jízdu na kole mám rád, protože si myslím, že je pro mě zdravá. Je určitě zdravější a často i rychlejší než doprava autem. Já osobně nesnáším dopravní zácpy. Zároveň mě jízda na kole dělá šťastnějším. Jsem v bližším kontaktu s lidmi okolo, umožňuje mi to více si odpočinout, než když se musím soustředit na řízení auta.
Jsem zastáncem městské cyklistiky, protože si myslím, že jejím prostřednictví se vytváří lepší prostředí pro život lidí ve městech. Jízda na kole není jen zábava nebo sport. Není to jen záležitost zpoceného těla a vyčerpání. Je to také způsob dopravy pro lidi v normálních civilních šatech, kteří se chtějí přepravit z bodu A do bodu B, a to snadno a rychle.

Proč jsem se rozhodl zúčastnit se cyklojízdy s Auto*Matem? Jsem toho názoru, že jízda na kole je dobrá jak pro lidi, tak pro životní prostředí, ve kterém žijí. Svou účastí na cyklojízdě bych chtěl upozornit na Dánsko jako na národ cyklistů. Jsem šťastný, že mám možnost touto cestou přiblížit lidem v České republice naše dánské zkušenosti s městskou cyklistikou.

Pozvánky

viden02
Seminář: Aktualizovaná TP 179
27.06. | 17:00-19:00
Odborný seminář Cyklisté sobě
Technické podmínky 179 jsou hlavním doporučujícím vodítkem pro dobrý návrh cyklotras. Nové znění platí po řadě odkladů (které ovlivnily i termín tohoto semináře) od 1.6. TP 179 představí autor aktualizace, Ing. Arch. Tomáš Cach. Seminář je vhodný zejména pro projektanty a specialisty vyjadřující se k projektům cykloopatření.Žádáme zájemce o účast na semináři, aby svůj zájem potvrdili na adrese vratislav.filler@auto-mat.cz .
2046