Zdroj fotografie: kultura-sme.sk

Tomáš Džadoň

Už dva roky mám s Prahou dôverný vzťah. Vybudoval som si ho postupne aj vďaka môjmu obyčajnému bicyklu zn. Favorit (pologalúska), čo je náš rodinný bycikel z 80 rokov. Jeho pôvod dokonale skrýva čierny lak, a nálepky „Maffioleti“.

Pri jazde na tak tenkých kolesách vzniká drganie a Praha ním posiela cez riadidlá a moje ruky stimuly až do hlavy. Preto sa pri jazde väčšinou usmievam. A drgá naozaj všetko – mačacie hlavy, dlažobné kocky, malé aj veľké obrubníky. Vnímavý jazdec so zatvorenými očami je schopný odčítať aj pásy zebry, tie drgajú jemne. Jazdou na bicykli „čítam „ svoje mesto, a teší ma ak na svojich cestách stretávam ďaľších čitateľov tohto mesta.

Pozvánky

viden02
Seminář: Aktualizovaná TP 179
30.05. | 17:00-19:00
Odborný seminář Cyklisté sobě
Technické podmínky 179 jsou hlavním doporučujícím vodítkem pro dobrý návrh cyklotras. Na jaře 2017 bude schválena jejich aktualizace, která by měla výrazně usnadnit zřizování kvalitních cykloopatření, včetně například vyjasnění pravidel pro zřizování cykloobousměrek. TP 179 představí autor aktualizace, Ing. Arch. Tomáš Cach. Seminář je vhodný zejména pro projektanty a specialisty vyjadřující se k projektům cykloopatření.
2046