25. Září. 2017

Sraz vypuštěných duší – protest proti omezování jízdních kol

4. října – náměstí Republiky – Sraz vypuštěných duší

událost ZDE

Přijďte s námi vyjádřit nesouhlas s výrazným omezením jízdy na kole v centru Prahy, které právě připravuje Praha 1. Je to poslední šance, jak věc ovlivnit.

Omezení kol se pravděpodobně schválí 5. října a bude platit od tohoto listopadu v oblasti náměstí Republiky, ulice Na Příkopech, dolního Václavského náměstí a na dalších ulicích od 10 do 17 h.

Naši petici podepsalo už 2300 z vás – přidejte se k nám i ve středu 4.10.! První protestní akce „Průvod vypuštěných duší“ vypadala takhle.

„Vyhánět cyklisty z centra je opravdu nešťastné řešení. Moderní města je tam naopak lákají a staví pro ně bezpečné cyklostezky. V pěších zónách by cyklisté mohli jezdit po vyhrazených koridorech podobně jako v Haagu. Také zde může platit omezení jejich rychlosti, ale ne úplný zákaz. Obojí stávající legislativa umožňuje, snaha Prahy 1 zakázat jízdu na kole kompletně je projevem nezájmu najít funkční řešení,” vysvětluje Vratislav Filler ze spolku Auto*Mat. Více čtěte v přiložené tiskové zprávě.

Pozvánky

Cyklistický mapathon
19.12. | 17:30
Chcete pomoci s vytvářením nejpodrobnější cyklistické mapy Prahy? Mapathon je jedinečnou příležitostí se s mapováním seznámit, naučit se základy, zlepšit své dovednosti anebo pomoci ostatním, kteří se mapovat teprve učí.Po jarním prvním setkání, které se neslo v dosti teoretickém duchu, se nyní naplno ponoříme do víru mapování. Vřele doporučujeme přinést si vlastní notebook.Společně je v plánu aktualizovat cykloobousměrky v celé mapě Prahy a také dokončit zanesení cyklistických stojanů. Pokud zbude čas, tak bychom začali i s přesnějším zanesením cyklostezek, tak aby odpovídaly současným mapovacím požadavkům. Samozřejmě bude čas i na vaše dotazy a probrání konkrétních problémů, se kterými se při mapování potýkáte.(Pokud by někdo jevil zájem i o pomoc s mapováním přímo pro mapu Prahou na kole, na setkání můžeme probrat detaily.)Více o události: stránka na FB(Pokračování textu…)
2046