31. Říjen. 2017

Naše petice na zastupitelstvu. Dorazte!

Potvrzeno. Naši petici proti omezování kol v centru Prahy bude tento týden projednávat Zastupitelstvo HMP!

Dva velké happeningy, 2500 podpisů pod elektronickou výzvou a 1500 podpisů pod peticí. Díky vám jsme krůček od úspěchu, stále ale nemáme vyhráno.

Opravdu hodně pomůže, když na zastupitelstvo osobně dorazíte jako obecenstvo. Pokud můžete, přijďte buď na interpelace (čtv 12:30-13:15), nebo v pátek dopoledne na vlastní projednání bodu. Máte-li, vemte si letošní tričko Do práce na kole (pro ostatní zajistíme). Velmi uvítáme, když k zastupitelům promluví 2-3 z vás jako občané Prahy a signatáři petice. Půjde to ve čtvrtek i v pátek. Budete-li ochotní promluvit, kontaktujte nás prosím do středy večer na vratislav.filler@auto-mat.cz (vyřeší s vámi podrobnosti).

Čím více lidí přijde, tím spíše to dopadne dobře.

KDE: budova magistrátu, Mariánské náměstí 2 (velký sál – 1. patro, od vchodu rovně)
KDY: ve čtvrtek 12:00-13:30, v pátek 3.11. (hodinu upřesníme ve čtvrtek večer)
ZMĚNA: Projednání petice bylo přesunuto na zastupitelstvo, které proběhne ve dnech 30.11 a 1.12. Dobu blíže upřesníme před jednáním zastupitelstva.

Děkujeme za podporu!

Pokud se nemůžete osobně angažovat, podpořte prosím naše snahy jednorázovým nebo pravidelným darem. Dejte jasně najevo, že i vám záleží na dlouhodobě udržitelné Praze, ve které je radost žít: http://nakrmteautomat.cz

Pozvánky

Cyklistický mapathon
19.12. | 17:30
Chcete pomoci s vytvářením nejpodrobnější cyklistické mapy Prahy? Mapathon je jedinečnou příležitostí se s mapováním seznámit, naučit se základy, zlepšit své dovednosti anebo pomoci ostatním, kteří se mapovat teprve učí.Po jarním prvním setkání, které se neslo v dosti teoretickém duchu, se nyní naplno ponoříme do víru mapování. Vřele doporučujeme přinést si vlastní notebook.Společně je v plánu aktualizovat cykloobousměrky v celé mapě Prahy a také dokončit zanesení cyklistických stojanů. Pokud zbude čas, tak bychom začali i s přesnějším zanesením cyklostezek, tak aby odpovídaly současným mapovacím požadavkům. Samozřejmě bude čas i na vaše dotazy a probrání konkrétních problémů, se kterými se při mapování potýkáte.(Pokud by někdo jevil zájem i o pomoc s mapováním přímo pro mapu Prahou na kole, na setkání můžeme probrat detaily.)Více o události: stránka na FB(Pokračování textu…)
2046