06. Září. 2018

Další jednání o kolech v centru Prahy: Teď je míč na straně Prahy 1

Radní Prahy 1, Komise Rady hlavního města Prahy pro cyklistickou dopravu a spolek Auto*Mat se dohodly na dalším postupu ohledně regulace cyklistické dopravy v centru Prahy.

V jednáních o konkrétním řešení bude pokračovat Praha 1 ve spolupráci s Komisí Rady hlavního města Prahy pro cyklistickou dopravu (cyklokomise). Cyklokomise v úterý formulovala stanovisko, ve kterém považuje za nezbytné zachovat průjezd na náměstí Republiky, na dolní části Václavského náměstí a zajištění trasy ze Železné na náměstí Franze Kafky s průjezdem přes Staroměstské náměstí. Na Královské cestě může být provoz cyklistů přes den omezen. Auto*Mat se s postojem komise ztotožnil.

„Návrh cyklokomise se podobá řešení pěších zón, se kterým jsme přišli už loni v létě. Každopádně jsme rádi, že se o tom jedná. Vypadá to, že bychom mohli dospět k řešení, které bude dobré pro všechny strany,” říká Vratislav Filler z Auto*Matu.

Praha 1 projedná tento koncept ve svých komisích – dopravní a bezpečnostní, další schůzka se uskuteční až po komunálních volbách, 10. října. Mezitím se bude předběžně prověřovat dopravní řešení jednotlivých úprav, tedy návrh vhodného dopravního značení tak, aby bylo vymahatelné a současně esteticky přijatelné.

Za Prahu 1 se jednání zúčastnili starosta Oldřich Lomecký, radní pro dopravu Richard Bureš, za Auto*Mat Vratislav Filler, za cyklokomisi předseda Stanislav Kozubek a architekt Tomáš Cach.

2046