17. Prosinec. 2018

TZ – Auto*Mat a nová radnice budou společně hledat řešení pro cyklisty v Praze 1 (17.12.2018)

PRAHA – Dnes dopoledne se zástupci spolku Auto*Mat již podruhé sešli s novým náměstkem pro dopravu Prahy 1 Davidem Skálou, aby společně jednali nejen o podmínkách pro cyklistickou dopravu v Praze 1. Další schůzky budou následovat.

Schůzky s novým vedením navazují na podobný formát jednání s předchozími představiteli Prahy 1, kteří po prohraném soudu přijali nabídku Auto*Matu, aby společně hledali kompromisní řešení cyklistické dopravy.*

Hlavním bodem dnešní schůzky bylo především dořešení zrušeného dílčího zákazu vjezdu do pěších zón a nevyhovujících objízdných tras. Je možné, že po oboustranné shodě v několika ulicích vzniknou další cykloobousměrky, které cyklistům umožní vyhnout se pěším zónám. Auto*Mat zároveň přistoupil na návrh časového omezení jízdy na kole na Královské cestě (zejména v Celetné a Karlově ulici).

Konkrétní varianty řešení problémových míst (jako jsou Husova ulice nebo Staroměstské náměstí) budou Praha 1 i Auto*Mat nadále prověřovat v úzké spolupráci. Koncepční návrhy řešení budou následně dopracovávány na společných schůzkách v zájmu vzájemného konsenzu.

Auto*Mat dále navrhuje, aby se koordinátorem pro vznik nových podmínek stala magistrátní komise pro cyklistickou dopravu.

 


* Radnice Prahy 1 se v červnu tohoto roku rozhodla pro kontroverzní omezení cyklistické dopravy v některých částech svého území. Auto*Mat uspořádal několik protestních happeningů a petic, které zaktivizovaly na 5000 občanů, zároveň podal na MČ Prahu 1 žalobu a následný soud vyhrál. Více na https://www.auto-mat.cz/co-delame/kauzy/pres-caru

2046