• Zachraň město! Registrujte se do Do práce na kole

  Zachraň město! Registrujte se do Do práce na kole

  Dejte dohromady tým 2-5 kolegů, rodiny či spolužáků a jezděte celý květen do práce nebo školy na kole, koloběžce, skejtu, vozíčku nebo choďte a běhejte. Přemůžeme spolu smog, hluk, kolony a špatnou náladu? Registrujte se na dopracenakole.cz

 • Rozvoj Prahy

  Rozvoj Prahy

  Původní činností Auto*Matu je Rozvoj Prahy. Prosazujeme dlouhodobě a udržitelně plánovanou dopravu v Praze. Denně za Vás analyzujeme a připomínkuje městská rozhodnutí a záměry, vydáváme a prezentujeme vlastní studie, jednáme s politiky a navrhuje jim nejlepší řešení dopravních problémů.  

 • Zažít město jinak

  Zažít město jinak

  Pořádáme sousedské slavnosti Zažít město jinak. Každý třetí víkend v září se v ulicích místo parkujících aut objeví dočasné kavárny, hřiště a pódia, děti i dospělí soutěží, učí se nové věci na workshopech, ochutnávají dobroty a přitom poznávají své sousedy. Slavnosti se každým rokem rozrůstají a do příprav se zapojuje stále více místních spolků a podniků.

 • Do práce na kole

  Do práce na kole

  Tisíce lidí se každoročně účastní naší soutěže Do práce na kole. Po vzoru Berlína nebo Kodaně motivujeme firmy a zaměstnance, aby alespoň na jeden měsíc do své práce jezdili na kole. Dlouhodobým záměrem Auto*Matu je, aby se co nejvíce lidí ve městech dopravovalo kombinací hromadné dopravy, chůze a jízdy na kole či koloběžce.

 • Plánovač cyklotras a mapa

  Plánovač cyklotras a mapa

  Naplánujte si nejlepší cyklotrasu Prahou a dalšími 18 městy ČR. Naše nová mapa navržená speciálně na cyklistickou dopravu zobrazuje i aktuální uzavírky a informace. Mapa vznikla díky našemu projektu Prahou na kole, zpravodajskému a asistenčnímu portálu pro všechny, kdo se pohybují nebo chtějí pohybovat po Praze na bicyklu.

 • Video: Auto*Mat v roce 2017

  Video: Auto*Mat v roce 2017

  Jaké rekordy jsme loni „trhli“? Podívejte se na video, co se loni v Auto*Matu událo. To vše díky všem našim příznivcům a podporovatelům. Díky!  

  Články Rozvoje Prahy

  Sesednete ve čtvrtek v centru z kola? Možná ne, podáváme žalobu

  Tento čtvrtek se mají v centru Prahy objevit kontroverzní značky omezující použití jízdních kol mezi 10 a 17 hodinou. Podali

  Vadí vám omezení jízdy na kole v centru? Tohle můžete udělat

  Omlouváme se za clickbait titulek, ale přesně o tom je tento článek. Po té, co Praha 1 oznámila, že od

  Praha 1 omezí cyklisty už za 13 dní

  Praha 1 vydala dne 11. 4. opatření obecné povahy, kterým se stanovuje omezení jízdy na kole v pěších zónách centra

  Projekty Auto*Matu

  Do práce na kole

  11 značek a 6 pravidel, které byste měli znát
  11 značek a 6 pravidel, které byste měli znát

  Museli byste mít veliké štěstí, pokud byste při jízdě Do práce na kole nemuseli vjet na  silnici. Mezi auta se zřejmě podíváte a to znamená, že byste…

  Komiks

  Postoj

  Co říkají o Auto*Matu

  Petra Lustigová
  Magdalena Borová
  2046