Cyklistický mapathon

Chcete pomoci s vytvářením nejpodrobnější cyklistické mapy Prahy? Mapathon je jedinečnou příležitostí se s mapováním seznámit, naučit se základy, zlepšit své dovednosti anebo pomoci ostatním, kteří se mapovat teprve učí.

Po jarním prvním setkání, které se neslo v dosti teoretickém duchu, se nyní naplno ponoříme do víru mapování. Vřele doporučujeme přinést si vlastní notebook.

Společně je v plánu aktualizovat cykloobousměrky v celé mapě Prahy a také dokončit zanesení cyklistických stojanů. Pokud zbude čas, tak bychom začali i s přesnějším zanesením cyklostezek, tak aby odpovídaly současným mapovacím požadavkům. Samozřejmě bude čas i na vaše dotazy a probrání konkrétních problémů, se kterými se při mapování potýkáte.

(Pokud by někdo jevil zájem i o pomoc s mapováním přímo pro mapu Prahou na kole, na setkání můžeme probrat detaily.)

Více o události: stránka na FB

O cyklistickém mapathonu a OpenStreetMap:

Prahou na kole a Auto*Mat provozují nejpodrobnější cyklistickou mapu Prahy vystavěnou na veřejných datech OpenStreetMap.org (OSM). Mapy OSM může editovat a používat kdokoliv, je to taková obdoba Wikipedie mezi mapami.
Pražská cyklistická data z OSM tak kromě Mapy Prahou na kole využívají i další cyklistické aplikace – například UrbanCyclers, Rekola, Na kole Prahou, Bikecitizens.net, a řada jiných.

Pro správnou a přesnou funkčnost všech těchto aplikací a map je třeba mít co nejkvalitnější data. V případě OSM se jedná o komunitní data tvořená samotnými uživateli. Mnozí již pražská cyklistická data v OSM každý den aktualizují, včetně nás v Auto*Matu a Prahou na kole. Díky Cyklistickému mapathonu se můžete přidat také!

Pro vás pro všechny je určen druhý pražský Cyklistický mapathon, který proběhne v úterý 19. prosince od 17:30 v kanceláři Auto*Matu ve Vodičkově ulici 36 – Palác Lucerna. (Po vstupu do paláce první dveře se zvonky nalevo.) Kola lze parkovat před palácem u značky, nebo s opatrností dovézt do kanceláře. Nejbližší oficiální stojany jsou na Václavském náměstí.

od: 19, 12, 2017 / 17:30
do: 19, 12, 2017
místo: Praha / Vodičkova 36, Palác Lucerna

2046