Workshop Tempo 30 (2012)

Workshop Tempo 30 (reSite 2012)

Sdružení Auto*Mat uspořádalo v rámci festivalu reSite 2012 dne 25. 5. 2012 workshop na téma plošného dopravního zklidňování.

Cílem workshopu bylo představení konceptu plošného zklidňování lidmi, kteří mají pozitivní zkušenosti s těmito úpravami uličního prostoru. Tématem byl veřejný prostor uvedený do souladu s mobilitou prezentovaný na pozitivních příkladech ze zahraničí i ČR.

Na semináři přednesla svůj příspěvek Janette Sadik-Khan, B.A., od roku 2007 radní pro dopravu města New York (pod starostou Michaelem Bloombergem), autorka zklidnění Broadwaye a Times Square. Dále vystoupili Niels Tørsløv, vedoucí odboru dopravy města Kodaně a Ing. Roland De Riz, vedoucí týmu dopravního managementu města Vídeň. Domácí situaci představil přední znalec dopravního zklidňování v ČR, Ing. Pavel Skládaný z Centra dopravního výzkumu.

Workshop byl určen pro zvané hosty z řad pražských komunálních politiků a přidružených profesí. Navštívilo jej 26 účastníků z řad radních a zastupitelů HMP, starostů a zástupců městských částí, architektů a dopravních odborníků.

Materiály

Úvodní slovo k workshopu
Informace o přednášejících
Proč chtít Tempo 30? Motivace pro politiky
Fact sheet iniciativy Auto*Mat k plošnému dopravnímu zklidňování

Konání workshopu podpořeno Nadací Open Society Fund Praha v rámci programu Transparentnost a veřejná odpovědnost a Nadací Partnerství.

osf_praha_cz_160x34px

NAP_tagline-RGB-male-150x47

2046