Městská cyklistika a její podpora

Na kole jezdí do práce manažerky, bankéři, herečky, ajťáci, řidičky tramvaje, pražští radní či univerzitní profesoři. Cyklistická doprava se stala součástí života desetitisíců Pražanů a aktivity Auto*Matu tento proces nejenže podporují, ale dávají o něm i patřičně vědět. Servisní služby webu Prahou na kole jako jsou rady, návody, průběžně aktualizovaná cyklomapa a vyhledávač tras, propagační a popularizační výzva Do práce na kole, komunitní web Cyklisté sobě, cyklojízdy, přímá jednání s politiky, přítomnost kol a jejich propagace na řadě kulturních akcí během celého roku – tím vším napomáháme dalšímu rozvoji cyklodopravy v Praze.

S ohledem na konkrétní kroky některých městských částí jsme také nuceni bránit práva cyklistů soudně. V roce 2018 jsme vyhráli soud s radnicí Prahy 1 v kauze omezení jízdních kol v centru Prahy (Městský soud dal za pravdu naší žalobě a potvrdil, že městská část nevypořádala připomínky institucí a občanů, a že její řešení bylo přemrštěné. Podrobné informace v souhrnném článkublogu naší advokátní kanceláře).

S obhajobou práv cyklistů jsme uspěli i na území Prahy 8. Žalovali jsme Silniční správní úřadu Prahy 8 ve věci rušení některých cyklobousměrek v Karlíně. Za pravdu nám dal až Nejvyšší správní soud. Viz článek.

2046