Zdroj fotografie: aktualne.centrum.cz

Ole Moesby

Jízdu na kole mám rád, protože si myslím, že je pro mě zdravá. Je určitě zdravější a často i rychlejší než doprava autem. Já osobně nesnáším dopravní zácpy. Zároveň mě jízda na kole dělá šťastnějším. Jsem v bližším kontaktu s lidmi okolo, umožňuje mi to více si odpočinout, než když se musím soustředit na řízení auta.
Jsem zastáncem městské cyklistiky, protože si myslím, že jejím prostřednictví se vytváří lepší prostředí pro život lidí ve městech. Jízda na kole není jen zábava nebo sport. Není to jen záležitost zpoceného těla a vyčerpání. Je to také způsob dopravy pro lidi v normálních civilních šatech, kteří se chtějí přepravit z bodu A do bodu B, a to snadno a rychle.

Proč jsem se rozhodl zúčastnit se cyklojízdy s Auto*Matem? Jsem toho názoru, že jízda na kole je dobrá jak pro lidi, tak pro životní prostředí, ve kterém žijí. Svou účastí na cyklojízdě bych chtěl upozornit na Dánsko jako na národ cyklistů. Jsem šťastný, že mám možnost touto cestou přiblížit lidem v České republice naše dánské zkušenosti s městskou cyklistikou.

Pozvánky

Cyklistický mapathon
19.12. | 17:30
Chcete pomoci s vytvářením nejpodrobnější cyklistické mapy Prahy? Mapathon je jedinečnou příležitostí se s mapováním seznámit, naučit se základy, zlepšit své dovednosti anebo pomoci ostatním, kteří se mapovat teprve učí.Po jarním prvním setkání, které se neslo v dosti teoretickém duchu, se nyní naplno ponoříme do víru mapování. Vřele doporučujeme přinést si vlastní notebook.Společně je v plánu aktualizovat cykloobousměrky v celé mapě Prahy a také dokončit zanesení cyklistických stojanů. Pokud zbude čas, tak bychom začali i s přesnějším zanesením cyklostezek, tak aby odpovídaly současným mapovacím požadavkům. Samozřejmě bude čas i na vaše dotazy a probrání konkrétních problémů, se kterými se při mapování potýkáte.(Pokud by někdo jevil zájem i o pomoc s mapováním přímo pro mapu Prahou na kole, na setkání můžeme probrat detaily.)Více o události: stránka na FB(Pokračování textu…)
2046