Zdroj fotografie: kultura-sme.sk

Tomáš Džadoň

Už dva roky mám s Prahou dôverný vzťah. Vybudoval som si ho postupne aj vďaka môjmu obyčajnému bicyklu zn. Favorit (pologalúska), čo je náš rodinný bycikel z 80 rokov. Jeho pôvod dokonale skrýva čierny lak, a nálepky „Maffioleti“.

Pri jazde na tak tenkých kolesách vzniká drganie a Praha ním posiela cez riadidlá a moje ruky stimuly až do hlavy. Preto sa pri jazde väčšinou usmievam. A drgá naozaj všetko – mačacie hlavy, dlažobné kocky, malé aj veľké obrubníky. Vnímavý jazdec so zatvorenými očami je schopný odčítať aj pásy zebry, tie drgajú jemne. Jazdou na bicykli „čítam „ svoje mesto, a teší ma ak na svojich cestách stretávam ďaľších čitateľov tohto mesta.

Pozvánky

Cyklistický mapathon
19.12. | 17:30
Chcete pomoci s vytvářením nejpodrobnější cyklistické mapy Prahy? Mapathon je jedinečnou příležitostí se s mapováním seznámit, naučit se základy, zlepšit své dovednosti anebo pomoci ostatním, kteří se mapovat teprve učí.Po jarním prvním setkání, které se neslo v dosti teoretickém duchu, se nyní naplno ponoříme do víru mapování. Vřele doporučujeme přinést si vlastní notebook.Společně je v plánu aktualizovat cykloobousměrky v celé mapě Prahy a také dokončit zanesení cyklistických stojanů. Pokud zbude čas, tak bychom začali i s přesnějším zanesením cyklostezek, tak aby odpovídaly současným mapovacím požadavkům. Samozřejmě bude čas i na vaše dotazy a probrání konkrétních problémů, se kterými se při mapování potýkáte.(Pokud by někdo jevil zájem i o pomoc s mapováním přímo pro mapu Prahou na kole, na setkání můžeme probrat detaily.)Více o události: stránka na FB(Pokračování textu…)
2046